Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

Tagi

Konkurs ofert na wyłonienie organizatora kolonii letniej z programem profilaktycznym dla dzieci z rodzin z problemem alkoholowym i innych uzależnień oraz zagrożonych przemocą w rodzinie

Wójt Gminy Dobra na podstawie art. 14 ust. 1 w związku z art. 3 ust. 2, ustawy z dnia 11 września 2015 roku o zdrowiu publicznym (Dz. U. z 2022 r., poz. 1608) ogłasza konkurs ofert na organizację zadania Wójta Gminy Dobra na 2023 rok z zakresu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii pn. „Zorganizowanie kolonii letniej z programem profilaktycznym dla dzieci z rodzin z problemem alkoholowym i innych uzależnień oraz zagrożonych przemocą w rodzinie”.

I. Przedmiot konkursu

  1. Kolonię należy zorganizować w terminie: sierpień 2023 r.

  2. Długość wypoczynku: 7-10 dni kalendarzowych.

  3. Preferowane miejsce wypoczynku: miejscowość nad morzem lub jeziorem (najlepiej województwo zachodniopomorskie).

  4. Wiek uczestników: 7-16 lat.

  5. Liczba uczestników – 20-30 osób (I turnus).

  6. Program kolonii winien obejmować: zajęcia profilaktyczne dostosowane do wieku uczestników i uwzględniające tematykę: skutków spożywania alkoholu, narkotyków, dopalaczy i innych środków odurzających, stosowanie przemocy oraz zajęcia rekreacyjno-sportowe.

  7. Uczestnicy kolonii winni mieć zapewnione:

  1. cztery posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację,

  2. pierwszy posiłek (obiad) uczestnicy otrzymają w dniu przyjazdu na kolonię, a ostatni posiłek (obiad) w dniu powrotu z kolonii.

  1. Wykonawca zapewnia dowóz, opiekę w czasie przewozu dzieci z miejsca zbiórki (Parking przy PSP w Dobrej, ul. Poziomkowa 5, Dobra) do miejsca organizacji kolonii i z powrotem.

  2. Wykonawca zapewni dzieciom ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków obejmujące przewóz i pobyt.

  3. Wykonawca zagwarantuje opiekę medyczną stałą zapewnianą przez pielęgniarkę i doraźną w miarę potrzeb ze strony lekarza oraz podstawy zakres leków i innych środków pomocy doraźnej.

II. Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania

Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania wynosi: do 56 000,00 zł

Zadanie finansowane jest z budżetu Gminy Dobra.

 

III. Kryteria oceny ofert

  1. Oferty spełniające wymogi formalne będą oceniane przez komisję konkursową według następujących kryteriów:

  1. Cena – 70 %

  2. Atrakcyjność oferty – 30%

 

IV. Warunki w zakresie lokalu, w którym przebywać będą dzieci w czasie trwania kolonii

  1. Budynek musi być murowany, zabezpieczony zgodnie z przepisami bhp i p.poż, z zapleczem kuchenno-socjalnym.

  2. Pokoje mogą być maksymalnie czteroosobowe z łazienką przy każdym pokoju.

  3. Do przedkładanej oferty Wykonawca przedstawi opis miejsca pobytu dzieci ze wskazaniem adresu, opisu bazy, przy zachowaniu wymagań określonych powyżej.

 

V. Warunki osobowe

  1. Wymagania, co do obsady osobowej:

  1. wychowawca przypadający na 15 osób,

  2. kierownik placówki,

  3. wychowawca posiadający kwalifikacje do prowadzenia zajęć profilaktycznych,

  4. osoba prowadząca zajęcia rekreacyjno-sportowe,

  5. pielęgniarka,

  6. lekarz (dochodzący).

  1. Opiekę nad dziećmi w trakcie kolonii zapewniają:

  1. wychowawcy posiadający stosowne kwalifikacje,

  2. wychowawca posiadający uprawnienia do prowadzenia zajęć profilaktycznych z dziećmi (obejmujący zakres tematyczny: alkohol, narkotyki, przemoc).

  1. Kwalifikacje wychowawców należy udokumentować kopiami dyplomów, zaświadczeń lub certyfikatów, potwierdzonymi za zgodność z oryginałem.

  2. Kadra powinna legitymować się kwalifikacjami spełniającymi wymogi określone w art. 92c, 92p ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2022 r. poz. 2230) o kwalifikacjach i doświadczeniu w zakresie organizowania wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży.

  3. Każdy opiekun powinien posiadać przynajmniej trzyletnie doświadczenie w ciągłej pracy z dziećmi i młodzieżą potwierdzone odpowiednimi zaświadczeniami oraz referencjami wystawionymi przez macierzystą placówkę.

 

VI. Warunki wymagane od Wykonawcy

  1. Wykonawca musi posiadać zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych, o którym mowa w art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 511, 2185), ważne co najmniej do dnia 31 sierpnia 2023 r.

  2. Doświadczenie w zakresie organizacji i prowadzenia kolonii dla dzieci w latach 2019-2022 potwierdzone stosownymi dokumentami (referencjami) w tym właściwego dla organizatora Kuratorium Oświaty.

  3. Posiadać ubezpieczenie OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie organizacji imprez turystycznych ważne przynajmniej do dnia 31.08.2023 r.

 

VII. Istotne warunki przyszłej umowy

  1. Podpisanie umowy z Wykonawcą będzie możliwe po dostarczeniu przez niego listy wychowawców oraz dokumentów potwierdzających ich kwalifikacje (określone w pkt. IV)

  2. Wynagrodzenie za przeprowadzone kolonie zostanie wypłacone w terminie 14 dni od dnia otrzymania faktury po zakończeniu zadania oraz dostarczeniu sprawozdania z jego realizacji.

  3. Wzór umowy stanowi załącznik nr 1.

 

VIII. Pozostałe wymagania

  1. Wójt Gminy Dobra zastrzega sobie prawo kontroli kolonii. Utrudnienie bądź uniemożliwienie kontroli będzie podstawą do wypowiedzenia umowy, podobnie jak negatywny wynik kontroli.

  2. Wykonawca niezwłocznie (tj. do 3 dni) powiadomi Wójta Gminy Dobra o każdej zmianie kadry z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, przedkładając jednocześnie wszystkie określone w warunkach osobowych dokumenty.

  3. Wykonawca w przypadkach dotyczących wypadków dzieci natychmiast (tj do 24h) powiadomi Wójta Gminy Dobra i rodziców o wszystkich przypadkach.

 

IX. Wykaz dokumentów, które należy dołączyć do oferty

  1. Zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych,

  2. Dokumenty (referencje) potwierdzające doświadczenie w zakresie organizacji kolonii dla dzieci w latach 2019-2022 (min. 200 osób), w tym właściwego dla organizatora Kuratorium Oświaty.

  3. Oświadczenie o przedstawieniu wykazu kadry – wychowawców wraz z dokumentami potwierdzającymi kwalifikacje przed podpisaniem umowy.

  4. Opis miejsca pobytu dzieci ze wskazaniem adresu, opisu bazy.

  5. Polisę ubezpieczenia OC prowadzonej działalności.

  6. Program profilaktyczny, który będzie realizowany w trakcie trwania kolonii.

  7. Szczegółowy plan pracy wychowawczej realizowany w trakcie zadania, w podziale na poszczególne dni.

  8. Wszystkie wyżej wymienione i załączone dokumenty (kserokopie dokumentów winny mieć adnotację „za zgodność z oryginałem”) muszą być opatrzone datą, pieczęcią oraz czytelnym podpisem osób uprawnionych do reprezentowania podmiotu, a w przypadku braku pieczątki odręczny podpis ze wskazaniem sprawowanej funkcji.

 

X. Wymogi dotyczące składania ofert

  1. Ofertę należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2023 r. w zamkniętej kopercie oznaczonej pełną nazwą oferenta wraz z adresem oraz pełną nazwą zadania „Zorganizowanie kolonii letniej z programem profilaktycznym dla dzieci z rodzin z problemem alkoholowym i innych uzależnień oraz zagrożonych przemocą w rodzinie” w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej – w sekretariacie, w poniedziałek w godz.: 8:00-16:00, wtorek-piątek w godz.: 7:00 -15:00 lub nadsyłać listem poleconym na adres ul. Graniczna 24a, 72-003 Dobra (o terminie złożenia decyduje data wpływu do Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej). Osobą uprawnioną do kontaktu z uczestnikami jest Pani Patrycja Karczyńska tel.: (91) 311 33 04.

 

XI. Termin rozstrzygnięcia konkursu ofert

Rozstrzygnięcie przez Wójta Gminy Dobra konkursu ofert następuje w terminie do 2 tygodni od daty zakończenia składania ofert.

 

XII. Termin i sposób ogłoszenia wyników konkursu ofert

Wyniki konkursu zostaną niezwłocznie podane do publicznej wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej.

 

XIII. Sposób odwołania się od rozstrzygnięcia konkursu ofert

  1. Od rozstrzygnięcia konkursu ofert, oferentowi przysługuje odwołanie. Odwołanie wnosi się do Wójta Gminy Dobra w terminie 3 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu ofert. Odwołanie powinno zawierać uzasadnienie.

  2. Wniesienie odwołania wstrzymuje, do czasu jego rozstrzygnięcia, wybór oferenta.

  3. Odwołanie wniesione po terminie lub złożone przez podmiot do tego nieuprawniony pozostawia się bez rozpoznania.

  4. Wójt Gminy Dobra przekazuje odwołanie Komisji konkursowej celem wydania opinii na temat zasadności odwołania.

  5. Wójt Gminy Dobra po zapoznaniu się z opinią Komisji konkursowej, oddala odwołanie lub je uwzględnia. Od rozstrzygnięcia w tym przedmiocie nie przysługuje dalsze odwołanie.

 

XIV. Odwołanie konkursu, przedłużenie terminu składania ofert i terminu rozstrzygnięcia konkursu

  1. Wójt Gminy Dobra zastrzega sobie prawo do odwołania konkursu ofert przed upływem terminu na złożenie ofert oraz prawo do wprowadzenia zmian w ogłoszeniu, w tym do przedłużenia terminu na złożenie ofert, terminu uzupełnienia braków formalnych lub terminu rozstrzygnięcia konkursu, z wyłączeniem zmian skutkujących nierównym traktowaniem oferentów, chyba, że konieczność ich wprowadzenia wynika ze zmiany przepisów prawa powszechnie obowiązującego.

  2. Wójt Gminy Dobra zastrzega sobie prawo do unieważnienia konkursu ofert bez podania przyczyn.


Załączniki do pobrania

Plik Nazwa Data dodania Pobrań
Załącznik nr 1 - Wzór Umowy (DOCX, 15.42Kb) 2023-05-10 08:43:31 8
Załącznik nr 2 - Wzór Oferty (DOC, 56.50Kb) 2023-05-10 08:43:31 11
Plik Nazwa Data dodania Pobrań

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Karolina Krzemińska

Data wytworzenia:
10 maj 2023

Osoba dodająca informacje

Karolina Krzemińska

Data publikacji:
10 maj 2023, godz. 08:43

Osoba aktualizująca informacje

Karolina Krzemińska

Data aktualizacji:
10 maj 2023, godz. 10:28